טלויזיה/מגדר/ספורט/תרבות

רסלינג של רסלינג ביום – חלק ב'

ציפיתם להקדמה מרשימה וחופרת? בשביל זה יש את חלק א'. עכשיו נכנסים ישר לעניינים:

קרב ללא פסילות: טריפל אייץ׳ נגד סטינג

רקע: קצת מצחיק להציג את טריפל אייץ׳ אחרי שהסרטון המדהים של מקס לנדיס תיאר את כל הקריירה שלו max-landisאבל הנה מה שאתם צריכים לדעת עליו כרגע: טריפל אייץ׳ הוא, נכון לעכשיו, מנהל הWWE בפועל. הוא הגיע לעמדה הזו בעקבות נישואיו לספני מקמהון, ביתו של מנכ״ל החברה, וינס מקמהון. הוא שולט ביד ברזל ושואף להמליך אלופים בעצמו, חרף תלונות הקהל. אפשר לומר שהוא נח על זרי הדפנה: מאחורי קריירה מלאת הישגים, ובשליטתו חברת ההיאבקות המקצועית המובילה בעולם ולמעשה היחידה שנמצאת בתודעה הציבורית. אך לא תמיד זה היה המצב. בשנות התשעים, שלושה מהכוכבים הגדולים ביותר בחברה, ביניהם האלק הוגן האחד והיחיד, הקימו חבורה לבושה בשחור וערקו למותג מתחרה בשם WCW, ומרגע זה קברו את WWE ברייטינג. למשך שנים התנהלה מלחמה עסקית בין שתי החברות, שקנו אחת מהשניה כוכבים בעלי שם גדול באמצעות חוזים מפתים. הרגע שהכריע את הכף שוב לטובת WWE היה ההחלטה להעלות את דירוג גיל הצפיה ל18+ במה שמכונה The Attitude Era (שנות התשעים כבר אמרתי?). לטריפל אייץ׳ היה תפקיד משמעותי בכך- הוא הקים קבוצה מקבילה ללובשי השחורים בWCW והמציא את דמותו מחדש כמורד חצוף. בסופו של דבר WWE הצליחו לקנות ולחסל את WCW וגייסו לשורותיהם את כל הכוכבים הגדולים ביותר של המותג…the_crow___film_poster_by_brentonpowell-d39hwdu …חוץ מאחד. סטינג, גיבור אפל באיפור שחור-לבן שעולם ההיאבקות מעולם לא ראה כדוגמאתו, היה היחיד שסירב להצטרף לשורותיהם. 14 שנים אחר כך, בנובמבר האחרון, סטינג הופיע פתאום דווקא בקרב גורלי של צוות נאמני ההנהלה למורדים והביא לכשלון התכנית של טריפל אייץ׳. חודש אחרי זה, הוא עשה את זה שוב. טריפל אייץ׳, רותח מזעם על כך שמישהו מערער לא רק על סמכותו במעשיו, אלא גם על כל הישגי העבר שלו ושל החברה אותה הוא מנהל מעצם נוכחותו, קבע מפגש פנים מול פנים והשנים הסכימו על קרב איתנים ברסלמאניה. הקרב: סטינג נכנס לזירה בליווי להקת כלי הקשה סיניים? שכולם מאופרים כמוהו? טוב נו. זה בטח יותר טוב מהכניסה של טריפל אייץ׳, שהייתה בעצם פרסומת אחת גדולה לסרט הטרמינייטור החדש שיוצא תכף לקולנוע. הם גם ניסו לשלב את זה בשריון הדקורטיבי המלכותי של טריפל אייץ׳, והוא נראה בעיקר כמו הרשע ממאקרון 1.20150329_LARGE_WM31_POST_TripleHSkulls

בכל אופן, כשכתבתי ״קרב איתנים״ התכוונתי לכך במובן היותם איקונים בתחומם. פיזית, כיום, בשנת 2015, בגיל 56, סטינג לא ממש איתן. טריפל אייץ׳ במצב מצוין לגילו, ראינו זאת בשנה שעברה על במה זו בקרב שקול מול דניאל בראיין, ואם מישהו היה מסוגל לסחוב את סטינג לקרב טוב זה כנראה הוא. ההתחלה טובה: טריפל אייץ׳ מפגין רתיעה מסטינג גם בהבעות הפנים וגם במרחק שהוא תופס ממנו בשלבים הראשונים. אחרי גישושים ראשוניים סטינג מפתיע בזוג מהלכים מהיר. "YOU STILL GOT IT" שר הקהל באצטדיון, באקט המוני של פתיחת עין. לא, מהר מאוד מתברר שאין לא את זה יותר. הדקות הבאות הן אסון. טריפל אייץ׳ איטי פי 2 משהוא היה בשנה שעברה בנסיון למכור את סטינג אבל זה עדיין קשה לצפייה. בשלב מסויים סטינג אמור להסתער על טריפל אייץ׳ ולהעיף אותו אל מעבר לפינת הזירה, אבל הוא עוצר מוקדם מדי וטריפל אייץ׳ נאלץ להשלים את המהלך לבד בריצה מהירה אחורה וסלטה.

ואז זה הפסיק לנסות להיות קרב והפך להיות משהו אחר. ברגע שנראה שטריפל אייץ׳ בצרות, שלושת חבריו משכבר הימים רצים פנימה ומתערבים (היות וזה קרב ללא פסילות מותר להם). הם שולפים את הפטיש המזוהה עם טריפל אייץ׳ ונותנים לו אותו, אבל לפני שהוא מספיק לעשות משהו,  האלק הוגן ושאר העריקים המקוריים גם רצים (או יוצר נכון מדדים, כי הוגן יותר זקן משאר הנוכחים בזירה, וכנראה גם באצטדיון) פנימה ומעניקים לסטינג את המחבט שלו. המחבט שובר את הפטיש באמצע בזמן שכל הזקנים האחרים הולכים מכות מחוץ לזירה. שון מייקלז מגיע לבעוט לסטינג בפרצוף. בשלב הזה כבר ברור שאנחנו כבר לא צופים בקרב אלא בחגיגת נוסטלגיה. כלומר, למי שיש לו נוסטלגיה. אני מעולם לא ראיתי היאבקות כילד, אז מבחינתי אני פשוט צופה בפרק האחד ההוא של הפאוורפאף גירלז.

maxresdefault זה נגמר בכך שטריפל אייץ׳ בכל זאת חובט בסטינג עם חצי פטיש ומנצח. אחר כך הם לוחצים ידיים, מה שלא הגיוני מבחינת הדמויות שלהם בכלל אבל לאף אחד כבר לא אכפת.

התאומות בלה נגד איי ג׳יי לי ופייג׳

רקע: לזכות איי ג׳יי עומד הישג הסטורי: היא הייתה אלופת הנשים שכיהנה הכי הרבה זמן בתפקיד ברצף במתכונת העדכנית של התואר הנכסף. היא לבסוף הפסידה את התואר לפייג׳, שעשתה באותו ערב לא מעט הסטוריה בעצמה: היא האישה הראשונה אי פעם שזכתה באליפות ביום הראשון שלה בWWE, וגם הכי צעירה- היא הייתה בת 21 אז. זה היה לפני שנה, ומאז האליפות ניתרה בין שתיהן הלוך ושוב ביריבות ארוכה ומרה עד שלבסוף נפלה לידיה של אחרת- ניקי בלה. ניקי ואחותה ברי הן ״מלכות הכיתה״. במקור ברי לא היתה בעניין ולמעשה אולצה לעזור לניקי בנסיבות שאני לא הולך לפרט, כי צוות הכותבים של WWE מעולם לא טרח לפתור את היריבות ביניהן. הן פשוט חזרו לאהוב זו את זו בלי שום הסבר, והכותבים הניחו שנהיה בסדר עם זה, כנראה כי- ואני מודע לאירוניה של ההצהרה הזו בתוך מאמר ביקורת על היאבקות מקצועית- זו הייתה עלילה טראשית מכדי לחיות. ברצינות, בשלב מסויים ג׳רי ספרינגר התארח בתכנית כדי לנסות לפתור את הבעיות ביניהן. ג׳רי ספרינגר. וזה היה הולם.

אז כן, מאוחדות מחדש באמצעות הקשר הקסום וחסר הגבולות שבין אחיות תאומות, התאומות בלה הטילו את מרותן על כל הטוענות לכתר, כולל איי ג׳יי ופייג׳, אחת אחרי השניה. הקרב הנוכחי נקבע כי איי ג׳יי ופייג׳ החליטו שלמרות הפער בנסיון ביניהן, למרות כל הפעמים שפגעו זו בזו, בסופו של דבר, עמוק בפנים, שתיהן אותו ילד מביך שהייתי בכיתה ט׳Tina-Fey-Rolling-Eyes-Gif שמת על טים ברטון ודברים בצבע שחור-סגול וחושב שזה נותן לו איזושהי עליונות אינהרנטית על שאר חבריו. בחילופי העלבונות הנשנים בין הזוגות, פייג׳ טוענת שטוב לה להיות ״מוזרה״, איי ג׳יי טוענת שהיא ופייג׳ ״נשים אמיתיות״ וניקי הופכת ליקירת קהילת ההיאבקות הפמיניסטית בטענה ששתיהן צבועות מכייוון שא) אין דבר כזה דימוי נכון או עליון יותר לאישה וב) גם אם נניח שהיה משהו ״נכון״ יותר בלא להתעסק במראה החיצוני הרי ש״פיי ג׳יי לי״ מרוחות בדיוק באותה כמות איפור של התאומות בלה, פשוט באסתטיקה אחרת. ברצינות. זה קרה. כמובן, כולם מעמידים פנים שזה לא קרה, כולל הפרשנים, הקהל וברי בלה. ברי מנסה לדבר כמה שפחות כדי לא להרוס כלום. rs_560x415-140919105027-1024.Total-Divas-Brie-Bella-Quits.jl.091914 הקרב: ראשית, כמה שבחים על דברים שאמורים להיות מובנים מאליו אבל הם לא כי מדובר בקרב נשים בWWE: הקרב שובץ במקום מכובד באמצע, קיבל מספיק זמן אוויר, הקהל התנהג יפה בגדול (היו כמה לוזרים בודדים ששרקו אבל מה לעשות) ולא פתח בשיר מזלזל, וגם הפרשנים היו בסדר. אפילו האחד שבדרך כלל ממש לא בסדר בקטעים האלה היה בסדר. למעשה, השיבוץ של הקרב ספציפית אחרי סטינג וטריפל אייץ׳ מאוד מוצלח, כי תוך שלוש שניות ניקי מטיחה את פייג׳ ברצפת הזירה וזה נראה יותר כואב מכל דבר שקרה בקרב הקודם, כולל הפטיש בסוף. זה גם רעיון טוב לפתוח את הקרב עם שתיהן, גם כי הן החוליות החזקות יותר בצוותים שלהן אבל גם בגלל שהן הספיקו להלחם אחת בשניה פעמים רבות בחודשים האחרונים ויש ביניהן קצב טוב, אין רגע מת והן נופלות זו לידי זו במהירות גבוהה. ניקי היא ״פאוורהאוס״, הסגנון שלה מבוסס על מפגני כוח פיזי נטו, כולל סימן ההיכר שלה,nb6 ופייג׳, על אף היותה מאוזנת יותר, מצליחה לעתים קרובות להחזיר לה באותו מטבע.

חוץ מזה, נראה שהתאומות הגיעו עם אסטרטגיה: בהזדמנות הראשונה ניקי שולחת מרפק על ראשה של איי ג׳יי שמחכה בפינה שלה על סף הזירה ומפילה אותה. הן מבודדות את פייג׳ ומכניסות זו את זו פנימה, מדי פעם מורידות שוב את איי ג׳יי כשזו מצליחה לקום. ברי מקבלת הרבה ביקורת והיא אכן פחות מגובשת מניקי אבל אני חושב שהיא כבר מצליחה להבין מי היא רוצה להיות בזירה: היא מתמקדת בשימוש בבעיטות בקפיצה מהחבלים וברגליים בכלל.

הקערה מתהפכת כשהתאומות הולכות רחוק מדי עם הנסיונות להפריד את איי ג׳יי: השופט רואה את ברי ואיי ג׳יי נלחמות מחוץ לזירה, מה שמסיח את דעתה של ניקי ומאפשר לפייג׳ להגיע סוף סוף לפינה ולהכניס את איי ג׳יי. החלק הבא מעט מאכזב בעיני: איי ג׳יי אמורה להוות קונטה לפיזיות של ניקי באמצעות מפגני גמישות וזריזות, אבל בסופו של דבר היא צריכה גם להסב נזק ונראה שהיא הכי פחות מוצלחת בלמכור אימפקט מתוך הרביעיה הזו. בשלב מסוים לקראת הסוף פייג׳, מחוץ לזירה, זורקת את ברי על מדרגות הברזל. זה קורה קצת מחוץ לטווח המצלמה אבל החבטה נשמעת כמו תאונת דרכים ואני מקווה שברי בסדר. בכל אופן, איי ג׳יי מצליחה לנעול את ניקי בסבמישן המוזר שלה ולנצח.301a6a1fc5f44a694cd621d014da579d

קרב טוב ללא רגע דל אבל משהו אחד עוד לא ברור- מול מי ניקי תגן על האליפות? זה בסדר שאיי ג׳יי ופייג׳ הצליחו לשתף פעולה מספיק זמן לקרב זוגות, אבל רק אחת יכולה להיות האלופה. אני מניח שתורה של איי ג׳יי עכשיו אבל למען האמת אני אשמח שהסיפור הזה יגמר כאן ומישהי אחרת תקבל סיכוי- יש מספר מתחרות ראויות לאליפות שלא זכו לשום עלילה כבר הרבה זמן.

אליפות ארצות הברית: רוסב נגד ג׳ון סינה

רקע: אני ממש מתפתה לכתוב ״ !!!MERICA' ״ ולעבור לקרב הבא אבל בואו ננסה בכל זאת: רוסב מייצג את רוסיה. הוא גדול, חסר כבוד, חסר מעצורים, יש לו מתורגמנית ודוברת בשם לאנה שמעליבה את כל האמריקאים הטפשים, הם מקדישים את כל ההישגים שלו לנשיא הדגול ולדימיר פוטין שהעניק לרוסב, לכאורה, מדליה בצורת כוכב על הישגיו, ובכל פעם שרוסב מנצח נשמע תותח ודגל רוסיה מתנוסס מעל הזירה. והוא לא הובס מעולם! כבר קרוב לשנה! והוא אלוף ארצות הברית! מי יצליח לעצור אות-

ג׳ון סינה הוא סופרמן. הוא כל יכול, הוא היה אלוף העולם חמש עשרה פעמים (מקום שני בהסטוריה), וכמעט בלתי אפשרי לנצח אותו בלי לרמות- ככה בדיוק רוסב ניצח אותו לפני חודש. והוא הכוכב הרווחי ביותר של הWWE במוצרים נלווים. וכולם שונאים אותו, חוץ מילדים, ילדים בנפשם ואנשים שמכירים בכך שבסופו של דבר הוא ממש טוב במה שהוא עושה אחרת לא הייתה לו ספרייה של קרבות מצויינים נגד מגוון עצום של יריבים, אז אולי זה לא נורא שהWWE מגנים על המוניטין שלו בכל מחיר. כן, קיים חשש כבד שאחרי היריבות הזו רוסב יורד בדרגה ללוזר-על למרות שהוא מוכשר והכל אבל תכל׳ס, מה עוד אפשר לעשות עם הדמות הזו? ברור שהמעריצים של רוסב חוששים- ברגע שמסירים ממנו את רצף הנצחונות, הוא סתם קריקטורה מימי המלחמה הקרה, ואין סיפורים אחרים שאפשר לכתוב עליו בלי לשנות את הדמות עצמה. בכל מקרה, כמו שאר היריבים הקודמים של רוסב, גם סינה נזכר פתאום שהוא נורא אוהב פאי תפוחים ושאף אחד לא יכול ללכלך על המדינה שלו כל עוד הוא נמצא שם ובמקרה גם לא עסוק במשהו יותר חשוב.

הקרב: לא משנה מה עוד יקרה בקריירה של רוסב, screen-shot-2015-03-29-at-9-05-35-pmתמיד תהיה לו הכניסה המדהימה הזו לרסלמאניה. כשהמנון רוסיה מתנגן ברקע, תריסר חיילים רוסיים צועדים באופן לא מסונכרן שלבטח לא מסב גאווה לפוטין בכלל כשהם נושאים את דגל הפדרציה ובראשם צועדת לאנה, אליפות ארצות הברית על כתפה וצעיף פרווה לבן על צווארה כי כמובן. על הבמה תותחים יורים קונפטי, ורוסב נכנס בכלל מצד הבמה על טנק שמקורות מוסרים לי שהוא באמת בשימוש צבא רוסיה אבל תשפטו בעצמכם.סינה מצדו נכנס אחרי סרטון שמכיל מיקס ציטטות של גדולי האומה הגדולה בעולם, אבל בעצם חצי מהדוברים הם רונלד רייגן. כן, הWWE מכוון לרפובליקנים, אני אתן לכם שניה לאסוף את הלסת מהרצפה. הקרב מתחיל ו… אמ. יצא לכם לראות במקרה את The Incrdible Hulk? זה עם אדוארד נורטון? זוכרים איך בסוף הסרט יש קרב בין ההאלק לאבומיניישן, וזה פשוט נראה כמו שני גושי בשר עצומים שנזרקים זה על זה במהירות גבוהה? אז ככה, רק שהבעות הפנים כאן פחות מעודנות. לזכותם אני אגיד שהם לא עשויים מCGI20150326_extremerules_EP_LIGHT2 אז זה הרבה יותר מרשים, אבל אני קצת מאוכזב מרוסב- מה שאהבתי בו זה את היכולת שלו למרות גודלו לבצע מהלכים טקטיים מטווח קרוב, אבל נראה שלא זה העניין הפעם. בשלב מסוים לאנה זורקת את הנעל שלה לתוך הזירה בתור הסחת דעת אבל השופט לא שם לב בכלל. בסוף רוסב פוגע בטעות בלאנה שנעמדה על סף הזירה כדי להפריע לסינה, סינה מנצל את הבלבול הרגעי של רוסב ומנצח, ובכך הופך לאלוף ארצות הברית שוב, לראשונה מאז 2005 או משהו. רוסב מאשים את לאנה ועוזב בזעם. זה כנראה לא סוף היריבות, כפי שמעיד הפוסטר של האירוע הגדול בחודש הבא.

אז בעצם שתי האליפויות המשניות ליחידים בWWE, שזוהרן נפגע משמעותית בשנים האחרונות, נמצאות כעת בידי הכוכב האהוב ביותר והכוכב הרווחי ביותר. נראה שWWE להחזיר להן את היוקרה- לכן גם בסוף קרב הסולמות מספר כוכבי עבר ניגשו אל דניאל בראיין מאחורי הקלעים ולברך אותו על ההישג. זה רעיון לא רע, בהנחה וזה רק שלב הראשון בתכנית וההמשך לא יהיה מאולתר באופן מובהק, מה שכבר קרה בעבר.

בפרק הבא- טיפוסים יצורים הזויים וגם מסכמים את כל הברדק הזה!

נכתב על ידי עידו יוגב שהוא איש מאייר וגם מצא עבורכם את כל הלינקים הכיפיים האלה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s